Salı , 16 Ocak 2018

Teknoloji

Anonymous’un Emniyet’e sızdığı iddiasının gerçek yüzü

Anonymous’un Emniyet’e sızdığı iddiasının gerçek yüzü Hacker grubu Anonymous 16.02.2016 tarihinde resmi Twitter hesabından bir bağlantı paylaştı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait 17.8GB büyüklüğünde bir veriyi ele geçirdiğini iddia etti. Üstelik bu bilgi sadece iddia ile kalmadı ve bir indirme bağlantısı paylaşıldı. Anonymous bu bilgiyi geçerken ülkemizdeki bazı yayın organları da haberi gündeme taşımak için adeta birbiri ile yarıştı. Üstelik ... Devamını Oku »

Türkiye’de internet ve teknoloji yatırımları 2015’te 1 milyar dolara yaklaştı

Türkiye’de internet ve teknoloji yatırımları 2015’te 1 milyar dolara yaklaştı Türkiye’de 2015 yılında toplam 16,4 milyar dolarlık 245 adet birleşme ve satın alma (M&A) işlemi gerçekleşti. Özelleştirmeler hariç tutulduğunda, son üç yılın en yüksek işlem hacmine ulaşan Türkiye’de 2015 yılı teknoloji ve internet yatırımları açısından da hareketli bir yıldı. Deloitte’un Türkiye’de gerçekleşen birleşme ve satın alma işlemlerini yıllık bazda düzenli olarak ... Devamını Oku »

Facebook Oyun İsteklerine Kesin Çözüm

Facebook Oyun İsteklerine Kesin Çözüm Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere dünyanın en büyük sosyal Ağı olan Facebook, Günümüzde 3 insan içerisnde 2’si tarafından kullanılmakta. Ancak hergün ve sürekli gelen , ardı ardına bitmek bilmeyen facebook oyun istekleri hepimizin canını sıkmaktadır ve cidden sinir edici bir durumdur. Peki facebook oyun isteklerini engellemenin daha doğrusu oyun isteklerinden bildirim almamız mümkünmü ? Evet, tabikide ... Devamını Oku »

WhatsApp’ın Tasarımı Yenilendi

Tasarım olarak uzun süredir değişmeyen WhatsApp bugün itibariyle yenilendi. Bir çok ögesinin tasarımı değişen WhatsApp’ın yeni tasarımı, Android 5.0 ile uyumlu hale getirildi. Yeni öge tasarımlarının hemen hemen hepsi, Android 5.0’dan esinlenerek yapılmış durumda. Daha Google Play Store’dan indirilemeyen güncelleme, uygulamanın sitesinden indirilmek üzere kullanıcılara açıldı. 19MB’lık apk dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. WhatsApp yetkililerinin en kısa sürede İOS içinde birşey ... Devamını Oku »

iPad Air 2 ve iPad Mini 3 kendini gösterdi !

Geçtiğimiz saatlerde Nexus’un tanıtılmasının ardından, bu sefer de Apple cephesinden bir sızıntı(!) bizlerle buluştu. iTunes Store’daki resmi iOS 8.1 kullanıcı rehberinde çıkan görüntülerde; iPad Air 2 ve iPad Mini 3 kendini gösterdi. TouchID parmak izi sensörü bulunduran iki cihaz, görsel olarak yayımlandı. Yarın, bu iki cihazın ve OS X Yosemite’ın tanıtılacağını hatırlatalım. Bakalım, bu sene Apple pazarda kendini nasıl gösterecek? Devamını Oku »

Google+ da Rumuz dönemi Başladı

Google+ artık rumuz kullanmanıza izin verecek. Google’ın sosyal paylaşım sitesi Google+ artık sadece adınızla değil rumuz kullanarak da hesabınızı yönetmenize olanak sağlıyor. Sahte kullanıcıların çoğalmasıyla birçok sosyal paylaşım sitesi kullanıcıların gerçek adını kullanmasını sağlayan yöntemler uygulamaya başlamıştı. Twitter’da da olduğu gibi Google + kullanıcıları artık rumuz kullanabilecekler. Google+ Hesap Ayarları kısmından sağ tarafta bulunan iletişim bilgilerinin alt tarafında bulunan “düzenle” kısmına tıkladıktan ... Devamını Oku »

Son günlerin popüler virüsü “Adware”

InstallBrain isimli Adware’in yaydığı virüsler nedeniyle reklam diye tıkladığınız bir yazılım  sizi hiç farkında olmadan tıklama sahteciliğinden Bitcoin hırsızlığına kadar birçok suçun ortağı haline getirebilir. Veri güvenliğinde dünya liderlerinden biri olan Trend Micro, Adware tehlikesine karşı bizleri uyarıyor. İsrail’li bir yazılım şirketine ait InstallBrain isimli yazılımla birlikte SEFNIT ve MEVADE isimli zararlı yazılımlarının yayıldığı tespit edildi. SEFNIT ve MEVADE virüsleri ... Devamını Oku »

NVIDIA Shield Tablet’in detayları bizlerle Buluştu

Geçtiğimiz gün, Evleaks tarafından Nvidia Shield Tablet’in ilk görseli bizlerle buluşmuştu. Fakat bugün, tablet ile ilgili detaylar ve fiyatlandırmalar da gün yüzüne çıktı. WiFi ve LTE destekli çıkacak olan tablet: 16GB olacak olan WiFi model 299 dolar, 32GB olacak olan WiFi ve LTE destekli model ise 399 dolar olarak piyasaya çıkacak. 29 Temmuz tarihinde Amerika’da, 14 Ağustos 2014 tarihinde ise ... Devamını Oku »

Facebook’ta açık var !

iOS ve Android için sunulmakta olan Facebook SDK’sının (yazılım geliştirme kitinin), Facebook’a oturum açma işleviyle ilgili ciddi bir güvenlik açığına sahip olduğu anlaşıldı. Açığın Facebook hesaplarındaki özel verileri saldırganların eline teslim edebildiği bilgisi veriliyor. Açığı keşfeden MetaIntell’e göre 100 Android uygulamasından iOS’ta 71, Android’te ise 31 uygulama, bu SDK’yı kullanıyor. Bu ise milyonlarca kullanıcının riskte olduğu anlamına geliyor. Facebook ile ... Devamını Oku »

Dikkat ! Whatsapp mesajlarınız okunuyor !

Ülkemizde ardı arkası kesilmeyen internet sansürlerine bu sefer de ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp takıldı. Türk Telekom’un Whatsapp mesajlarını takip etme yetkisini elde etmesi üzerine bilişim derneklerinin ve uygulamayı kullanan kişilerin büyük tepkisi ile karşılaştı. ABD’li bir şirket ile yapılan anlaşma sonrası Türk Telekom’un satın aldığı bir cihaz sayesinde tüm WhatsApp ve Skype konuşmalarını takip edip sansürleyebilmesi internet dünyasının ruhuna yani ... Devamını Oku »