Salı , 16 Ocak 2018

Otomobil

1.4 TSI ve 1.6 TDI Tarih Oluyor

1.4 TSI ve 1.6 TDI Tarih Oluyor Volkswagen, 1.4 TSI ve 1.6 TDI motorlarının yerine 1.5 lt’lik turbo destekli, benzinli ve dizel motorlar sunacak. Detroit Otomobil Fuarı’nda açıklamalarda bulunan VW CEO’su Herbert Diess, 2017 yılında makyajlı Golf ile birlikte yeni motorları sunmayı planladıklarını duyurdu. Yeni motorların daha verimli olacağı belirtilirken bunların ilk etapta küçük ve kompakt sınıf modellerde kullanılması planlanıyor. ... Devamını Oku »

Dizel Range Rover Evoque Yolda

Dizel Range Rover Evoque Yolda Yenilenen Range Rover Evoque modelininin 2.0 litre dizel motorlu versiyonları Türkiye’de de satışa sunuldu. 150 bg ve 180 bg’lik 2.0 litre turbo dizel motor, 9 ileri vitesli otomatik şanzıman kombinasyonuyla satışa sunulan Evoque modelinin fiyatı 87 bin 216 eurodan başlıyor. SE Dynamic, HSE ve HSE Dynamic adı verilen 3 ayrı zengin donanım paketiyle tercih edilebilen ... Devamını Oku »

X6’nın Rakibi GLE Coupe’nin Fiyatı Belli Oldu

X6’nın Rakibi GLE Coupe’nin Fiyatı Belli Oldu Otomotiv sektörü içinde yer alan ve X6 için sektörde tasarım yönü ile rakip olacağını söyleyen ve belirten Gle Coupe’nin modeli harika tasarımını ortaya çıkarmış görünüyor. Piyasalara tanıtılan modelde 4,900 mm uzunluğunda, 2,003mm genişliğe, 1,731 mm yüksekliğe sahip olan ve X6’nın Rakibi GLE Coupe’nin Fiyatı Belli Oldu. Araç hakkında yapılan dedikoduların birçoğu neredeyse boşa ... Devamını Oku »

Bayanların En Çok Sevdiği 6 Araba Modeli

Günümüzde en az erkekler kadar bayanların da arabalara karşı oldukça ilgisi olduğunu görebilmekteyiz. Hatta çoğu zaman bayanların kendi zevklerine uygun arabalar tercih ederek gün içerisinde kullandıklarına şahit olabilmekteyiz. Kadınların bayıldığı 6 araba modeli daha çok spor ve sevimli görülen arabaların olduğunu söyleyebiliriz. Mazda Cx5: Ne küçük ne de büyük olmayan Mazda Cx5 araçların iddialı renk seçenekleri bayanlar açısından da son derece ... Devamını Oku »

Audi en prestijli ödülleri kaptı !

Almanya’da Facit Research tarafından yapılan araştırmada, Audi ülkenin en sürdürülebilir şirketi seçildi. Alman tüketicilerin fikirleri alınarak hazırlanan araştırmada, Audi’nin çevresel, ekonomik sorumluluk alanları ve sürdürülebilirlik alanında çalışmaları dikkate alındı. Kore’nin en saygın gazetelerinden DongA Ilbo tarafından yapılan okur anketinde, Audi “En İyi Otomobil Markası” seçildi. Gazete, Audi’nin yenilikçi pazarlama stratejisi ve ülke pazarındaki yüksek satış başarı nedeniyle bu ödüle layık ... Devamını Oku »

FBI bu otomobillerden korkuyor !

Google’ın gelecek yıllarda yollara düşmesi beklenen sürücüsüz otomobilleri FBI’i güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle fazlasıyla endişelendirmeye başladı. Google’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yıllarda yollara çıkarmayı planladığı sürücüsüz otomobilleri FBI’ın kabusu oldu. İleri teknoloji kullanılan bu otomobillerin kısa vadede insanlık için yararlı olacağını düşünen FBI yetkilileri, bu teknolojinin ilerleyen zamanlarda ciddi güvenlik risklerini de beraberinde getireceğini söylüyor. Bu konuda örnekler ... Devamını Oku »

En güçlü ve en hızlı Jaguar 2015’te

En güçlü ve en hızlı Jaguar, 2015’te yollarda olacak Jaguar, konsept aşamasından üretim aşamasına geçen F-Type Project 7’yi İngiltere’de düzenlenen Goodwood Festivali’nde sergiledi. Geçtiğimiz yıl yine Goodwood Festivali’nde konsepti görücüye çıkan en hızlı ve en güçlü Jaguar otomobili olacak F-Type Project 7, markanın 1954 yılında ürettiği D-Type modelinin 60’ıncı yıldönümü için geliştirilmiş bir modeli olarak göze çarpıyor. Genel hatları ile ... Devamını Oku »

En hafif 2015 Model Volkswagen Passat

En hafif 2015 model Volkswagen Passat gün yüzüne çıktı Volkswagen, geniş aile sedanı Passat’ın 2015 modelini gün ışığına çıkardı. Bir önceki modelden  85 kilogram daha hafif olan ve yüzde 20 oranında daha ekonomik yakıt tüketimi sunan sekizinci nesil (B8 kod adlı) Passat, yenilenmiş kasasıyla tüm dikkati üstüne çekiyor. B7 olarak adlandırılan bir önceki kasaya göre 2 mm daha kısa olan otomobil, yenilenen ... Devamını Oku »

Apple CarPlay Hızla Yayılıyor

Apple geçtiğimiz yıl iOS 7 lansmanında iOS in the Car adında bir servis tanıtmıştı. Bu servis için açıkçası iOS 7’nin gölgesinde kaldığını söyleyebiliriz çünkü o tarihten sonra bu servisten ne Apple nede biz çok fazla bahsetmedik. Apple, iOS in the Car üzerinde uzun süre çalıştı ve bu yıl Mart ayında eski servisin adını değiştirerek CarPlay adını verdikleri yepyeni bir yazılımla ... Devamını Oku »