Salı , 16 Ocak 2018

Etiket Arşivi: wordpress

Tüm WordPress Kodları

Tekrar merhaba ; bu yazımda ise şu andada websitemde kullanmış olduğum wordpress sisteminin bildiğiniz veya bilmediğiniz çoğu kodunu paylaşacağım. Nerelerde lazım olur diyecek olursanız , tema yapan arkadaşlarımız için ; temanızı düzenlerken vb. diğer wordpress işlemlerinizde işinize yarayabilir diye umuyorum. Siz bu kodlarla temanızı güzelleştirin ve tema yapın bizde paylaşalım değilmi ? Şimdiden herkese iyi çalışmalar. 1- Tema Url Kodu ... Devamını Oku »

Ücretsiz Flat WordPress Haber Teması

Uğur Yılmaz’a ait bir wordpress haber teması ile karşınızdayım. Daha öncede wordpress tema tasarımlarını ücretsiz olarak paylaşan tasarımcı yeni bir wp haber teması ile karşımıza çıkıyor.Bu yeni haber temasının özelliklerine kısaca gözatacak olursak, temada bir manşet bölümü bulunmakta öne çıkan haberleriniz bu kısımda yeralabiliyor. Kayan yazı bölümünde önemli gelişmeler geçmekte, bunun dışında popüler yazılar,rastgele yazılar bölümlerinede temada yerverilmiş.Tasarım kodlaması HTML5 ... Devamını Oku »

WordPress için Sosyal Medya Sidebar Eklentisi

WordPress için Sosyal Medya Sidebar Eklentisi WordPress siteleriniz için kaçırılmayacak bir eklenti.Eklenti şık duruşu ve her tema ile mükemmel uyumluluğu ile ziyaretçilerinizin dikkatinden kaçmayacak.Kurulumu ve kullanımı çok kolay olan bu wordpress sosyal medya paylaşım ikonlarının 129 ayrı resim eklentisi bulunmaktadır. 2 farklı link stiline sahip olan eklentiyi sitenizin sağ veya sol tarafında yayınlayabilirsiniz.Admin paneli sayesinde kolayca özelleştirebileceksiniz. Birçok seçenek sizleri ... Devamını Oku »

BOXİT – WordPress Dosya Upload Eklentisi

BOXİT – WordPress Dosya Upload Eklentisi BOXİT 2.0 – Dropbox WordPress için dosya yükleme eklentisi Özellikleri • Kolay kurulum • Eklenti resmi olarak herhangi bir renk kombinasyonu uygulayabilirsiniz • WordPress «Ayarlar» menüsünü altından ayarlamaları yapabilirsiniz • Dosyaları sürükle ve bırak sistemi ile yükleyebilme • Özelleştirilebilir e-posta şablonları   Devamını Oku »

WordPress Bağış yap İndir Eklentisi

Dijital Paybox – Öde ve İndir Çok emek harcadığınız ve karşılığında ücret almak istediğiniz bir yazı bir dosya yada bir veriniz var , site takipçilerinizin bir bağış yada ücret ödeyip dosyanızı indirmelerini istiyorsunuz o zaman bu eklenti tam size göre kullanıcılar ödeme yapmadan önce email lerini yazıyorlar ödeme sistemini seçtikten sonra indirme linki mail adreslerine ulaşıyor. Ödeme yöntemleri ; Paypal ... Devamını Oku »

WordPress Basit Hack Yöntemlerine Önlemler

WordPress Basit Hack Yöntemlerine Dair Önlemler WordPress’in her zaman en iyi CMS sistemi olduğunu söyleriz ancak yine de her sistemde olduğu gibi WordPress’de de güvenlik açıkları bulunmaktadır. Zaten bu yüzden kendini WordPress’e adamış, sürekli açıkları araştıran ve bu açıkların giderilmesinde rol oynayan birçok gönüllü webmaster vardır. Dediğim gibi genellikle WordPress’den kaynaklanan güvenlik açıkları gönüllü webmaster tarafından tespit edilip, bunlar güncellemeler ... Devamını Oku »