Salı , 16 Ocak 2018

Etiket Arşivi: Mybb

MCTR, Mybb.Biz MTR Sitesini Satın Aldı !

MCTR Team, Mybb.Biz MTR Sitesini Satın Aldı Mybb hakkında daha önce birçok haberimiz ve eleştirilerimiz olmuştu. Türkiye’nin en büyük ve tek resmi destek sitesi olan MCTR(mybb.com.tr) belirli sebeplerden dolayı sitesini üye alımına ve konu paylaşımına kapatmıştı. Mybb konusunda destek veren mybb.biz sitesi yani MTR üyelerine davranışları, çoğu üyeyi azarlaması tabi bunun akabinde mybb.biz sitesine ilgi düşmüş, site sahipleri siteyi kapatmak zorunda ... Devamını Oku »

Mybb MiniftyHTML Eklentisi İndir

Mybb MiniftyHTML Eklentisi İndir Eklenti Adı-Sürümü: MiniftyHTML-1.4 | Eklenti Yapımcısı: SvePu | Türkçe Çeviri: Smyrna35 Eklenti Açıklaması: Websitenizin kaynağındaki html kodlarını sıkıştırıp kullanıcıya sunmayı sağlayan bir eklentidir. Böylece yüksek boyutlu sayfalarımız sıkıştırılıp daha düşük boyutlara getirilmiş oluyor ve sitenin yüklenme hızında artışlar meydana gelmektedir. Eklenti Kurulumu: İndirdiğiniz dosyayı bir yere çıkarın > UPLOAD klasörü içindeki dosyaları Mybb anadizinine aktarıp eklentiyi ... Devamını Oku »

Websitenize Kar Yağdırın !

Tekrar merhaba , bu yazımda sizlere internette binlercesi olan ancak ilk sayfalarda çıkmasına rağmen Websitenize Kar Yağdırın konusuna ve içeriğine değineceğimki sebebi çoğu websitesindeki kodun pasif duruma gelmesi. Bu yazımda sitelerinize kolay ve pratik bir şekilde js ile nasıl kar kodu ekleyeceğinizi ve hemen kullanıma geçireceğinizi kolayca ve hızlıca göstereceğim. Öncelikle vereceğim kodları Tüm sistem ve sayfalarınızda anında kullanmaya başlayabilirsiniz. ... Devamını Oku »

MyBB SQL Hataları ve Çözümleri

Veritabanı: MySQL SQL Hatası: 0 – Sorgu: [READ] Unable to select database Çözüm: Bu hata MySQL kullanımı sırasında veritabanı adı ya da veritabanı kullanıcı adının .inc/config.php dosyasında hatalı olduğunu gösterir. Bu hatayı düzeltmek için .inc/config.php dosyanızı açın $config[‘database’][‘database’] ve $config[‘database’][‘username’] karşılıklarının doğru olup olmadığını gözden geçirin. Eğer bunlar hakkında herhangi bir bilginiz yoksa, barındırma hizmeti aldığınız firmayla iletişime geçin. ____________________________________________________________________ ... Devamını Oku »

MyBB için Anket Sıfırlama Eklentisi [1.6]

MyBB için Anket Sıfırlama Eklentisi TÜrkçe Eklenti ismi: Anket Sıfırlama Plugin Eklenti Yapımcısı: StarPaul20 Türkçe Çeviri: R.Akyol (-AkyoL-) Eklenti Güvenlimi ?: Güvenli Eklenti Versiyonu: 1.1.1 Test Durumu: Denemiştir-sorunsuz Uyumlu Olduğu Sürüm-(ler): MyBB – 1.6.x (1.6.14 Denendi) Eklenti Açıklaması: Bu eklenti Forum Yöneticilerine Anket oylarını sıfırlama yetkisini kazandırır. Eklenti Kurulumu: Rardan çıkan(MyBB) dosyasının içindeki inc klasörünü FTP Ana dizine yollayınız. Dosya.co ... Devamını Oku »

Mybb CHMOD Ayarları Değiştirme

Mybb CHMOD Ayarları Nasıl Değiştirilir ? ( FTP + CPanel ) MyBB kullanımına yeni başlamış ve bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için anlatımını yapıyorum. FTP ‘den CHMOD Ayarları Nasıl Değiştirilir ?  1.    FTP den sitenizin bulunduğu dizinine bağlanın. 2.   Ayarını değiştirmek istediğiniz dosya yada klasörü sağ tıklayın. 3.   Ayarımızı nasıl yapmak istiyorsak  kutucuğa sayı değerini giriyoruz ve ... Devamını Oku »

Kurulumdan Sonra Mybb Chmod Değerleri

Merhaba Arkadaşlar ;   Mybb kurulurken belirli dosyalara 777 chmod izni veriyor. Tabikide bu hepimizide rahatsız ediyor güvenlik açısından. Bende bu yüzden chmod değerlerini aşağıya yazmaya karar verdim. Bu değerleri mybb kurulumdan sonra aşağıdaki dosyalara chmod olarak uygulayanız. Bu dosyalara Filezilla programını kullanarak ve veritabanı (FTP) bilgileriniz ile ulaşabilirsiniz. Devamını Oku »