Salı , 16 Ocak 2018

Genel

WhatsApp’ta Gelen Mesajı Mavi Tiksiz Okuma Yöntemleri

WhatsApp’a gelen ve birçok kişinin hoşnut kalmadığı mavi tik bildiriminin karşıya gitmeden mesajları okuyabileceğiniz yöntemleri açıklıyoruz. WhatsApp’ta Gelen Mesajı Mavi Tiksiz Okuma Yöntemleri Geçtiğimiz günlerde tamamen ücretsiz hale getirilen ve SMS’den bile daha çok tercih edilen mesajlaşma yöntemi olan WhatsApp’ta bir süre önce gelen okundu bildirmine denk mavi tik özelliği birçok kişinin canını yakan bir özellik haline geldi. Gelen mesajın ... Devamını Oku »

SMS Göndermek Yakında WhatsApp Tarafından Tarihe Gömülecek !

SMS Göndermek Yakında WhatsApp Tarafından Tarihe Gömülecek ! Kullanıcı sayısını giderek arttıran WhatsApp, SMS kullanımının yavaş yavaş noktalanmasına sebep olacak gibi duruyor. Bir zamanlar GSM operatörlerinin verdiği SMS haklarını doldurmamak için ne taktikler üretirdik, değil mi? Artık devir değişti, şimdi verilen binlerce SMS haklarını bile kullanmaz olduk. Yapılan araştırmalar, başta WhatsApp olmak üzere Facebook Messenger, Viber ve Telegram gibi uygulamaların, ... Devamını Oku »

Birbirinden İlginç 20 Facebook Kapak Fotoğrafı

Birbirinden İlginç 20 Facebook Kapak Fotoğrafı Herkesin bildiği üzere yıllardır kendini geliştirmekte olan Facebook sosyal ağı, her zamanki gibi ilginç ve komik sahnlere sebep olabiliyor. Facebookta kullanılan profil ve kapak fotoğrafı kavramını ilişkilendirip harika ve komik görüntü çıkaran arkadaşlarımızı kısacası Yaratıcılıkta sınır tanımayan, 20 facebook kapak fotoğrafını ofpof.com ekibi sizler için derlemiş. 🙂 Kaynak : ofpof.com/internet/birbirinden-ilginc-20-facebook-kapak-fotografi Devamını Oku »

Türkiye’de internet ve teknoloji yatırımları 2015’te 1 milyar dolara yaklaştı

Türkiye’de internet ve teknoloji yatırımları 2015’te 1 milyar dolara yaklaştı Türkiye’de 2015 yılında toplam 16,4 milyar dolarlık 245 adet birleşme ve satın alma (M&A) işlemi gerçekleşti. Özelleştirmeler hariç tutulduğunda, son üç yılın en yüksek işlem hacmine ulaşan Türkiye’de 2015 yılı teknoloji ve internet yatırımları açısından da hareketli bir yıldı. Deloitte’un Türkiye’de gerçekleşen birleşme ve satın alma işlemlerini yıllık bazda düzenli olarak ... Devamını Oku »

Kar Yağışı ve Buzlanma Kazaları beraberinde Getirdi

Yurt genelinde 30 Aralık akşamından itibaren etkili olan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle kara, deniz ve hava ulaşımında aksamalar yaşandı, çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Kar Yağışı ve Buzlanma Kazaları beraberinde Getirdi Yurt genelinde 30 Aralık akşamından itibaren etkili olan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle kara, deniz ve hava ulaşımında aksamalar yaşandı, çok sayıda trafik kazası meydana ... Devamını Oku »

Türkler uzayda değil Sivas’ta geçen Filmi sevdi

Türkler uzayda değil Sivas’ta geçen Filmi sevdi Dünyada fenomen haline gelen “Star Wars” serisinin son yapımı “Güç Uyanıyor”, hikayesi Sivas‘ta geçen “Düğün Dernek: Sünnet” filminin çok gerisinde kalmış gibi görünüyor. EDİRNE – Salih Baran Dünyada fenomen haline gelen “Star Wars” serisinin son yapımı “Star Wars: Güç Uyanıyor” filmi, vizyona giriş ilk hafta verilerine göre, Türk yapımlarının çok gerisinde kaldı. Türk ... Devamını Oku »

Bombaya Tekme Atan Adanalı

Adana’da dün sabah saatlerinde yol ortasına konulan el yapımı bombaya tekme atarak yoldan uzaklaştırdıktan sonra çöp bidonuna atan Müslüm Gökduman, “Bomba olduğunu biliyordum, hiç korkmadım, yine olsa aynı tepkiyi veririm” dedi. Bombaya Tekme Atan Adanalı Olay, 25 Aralık 2015 günü Seyhan ilçesine bağlı Bey Mahallesi’nde meydana geldi. Sabaha karşı Kemal Yüzgeç Bulvarı Bey Mahallesi’nde mahalleli büyük bir gürültüyle uyandı. Mahalleli ... Devamını Oku »

Gebelikte Beslenme

Gebelikte Beslenme Hamile olduğunuzu öğrendiniz ve ilk şoku atlattınız. Yapmanız gereken bir hastaneye gitmek olmalıdır. Gittiğiniz hastanede çeşitli araştırmalara tabi tutulabilirsiniz. Bu sizi sıkmamalı. Zira bu araştırmalar sizin ve bebeğiniz için oldukça önemlidir. Doktorunuz bu araştırmalara göre size bir gözlem tablosu oluşturur. Şekeriniz tansiyonunuz devamlı gözlem altında olur. Yapılan araştırmalara göre size beslenme konusunda da tavsiyelerde bulunulur. Hamilelikte beslenme hem ... Devamını Oku »

En Çok Yapılan 5 Makyaj Hatası

Güzel görünmek için makyaj oldukça önemli olurken makyaj sırasında yanlış teknikler yoluna başvurmanız da yüzünüzün olduğunda daha kötü görünmesine neden olacaktır. Bayanlar açısından makyaj her ne kadar oldukça önem arz edip ihtiyaca dönüşse de kimi zaman makyaj ile yapılan hatalar kişinin olduğundan daha kötü görünmesine de neden olabilmektedir. Tüm bunları yaşamamak için mutlaka makyaj yapmanın teknikleri bilinmesi gerekir. Bayanlar tarafından ... Devamını Oku »

Kombin Sırasında Yapılan 4 Hata

Tarz olmak isteyen kişiler çoğunlukla hata yapmaktadır. Yanlış seçilen kıyafetler tarz olmanızın dışına çıkarak aksine sizi oldukça kötü göstermektedir. Kombin, kişinin güzel görünmesine en iyi şekilde yardımcı olacak olan unsurların başında yer aldığından dolayı mutlaka hata yapılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde olduğunuzdan şişman ya da zayıf görünebilir ve komik bir duruma da bürünebilirsiniz. O halde Kombin sırasında yapılan 4 Hatalar kısmına ... Devamını Oku »