Salı , 16 Ocak 2018

Css

MiniPortfoy – Kişisel Portfolyo Teması İndir

MiniPortfoy – Kişisel Portfolyo Teması İndir kodbeyin.com sitesinin sahibi bir webmaster arkadaşımızın Ufak bir gözlem sonucu piyasada kişisel portfoy teması arayan bir çok kullanıcı görmesi ve bunun üzerine MiniPortfoy temasını yapmaya karar vermesi ile ortaya çıkan ufak ve hoş responsive portfolyo temasını kodlamış Kendisinin ellerine sağlık diyorum çok basit ve şahane olmuş. Birçok kişinin işine yarayacaktır. Mobil uyumludur, +90 PageSpeed ... Devamını Oku »

CSS-HTML Resimlere Yumuşak Hover Efekti

Genel olarak Website kullanıcıları efektleri severler ve efektlerin başında ise hover geliyor fakat hover efekti verdiğimizde bazen geçişler çok sert olabiliyor işte bunları geçişleri softlaştıran bir kaç css kodumuz var bu yazımızda bu konuya örnek vereceğiz.Css Alanında yazılan Aşagıdaki Kodlar işte tamda bu yumuşak geçiş için kullanılıyor. Örnek Kod ve örnek gösterim ; (Result basınız) Kodları almak için HTML ve ... Devamını Oku »

CSS Text Decoration (CSS Yazı Biçimlendirme)

CSS ve HTML text-decoration, metinlerimizin altını ve üstünü çizmek istediğimizde kullandığımız bir özelliktir.. Kullanım alanı ve şekli geliştiriciye bağlıdır. Her türlü CSS dosyasında biçimlendirebilir ve kullanılabilir. Ayrıca HTML5 desteği mevcuttur, Tüm büyük tarayıcılar tarafından desteklidir. Css Altı Çizik Linkleri Kaldırma Kodu : Devamını Oku »

CSS Büyük ve Küçük Harf Dönüştürme

Herkese Merhaba ; Bu konuda biraz alanımızı değiştirip Webmaster dünyasına dalıyoruz. İlk önce Basit işlemlerle anlatımlarımızı yapalımki gözünüzü korkutmayalım değilmi. Lafın kısası CSS kodlarken harf duyarlılığı standart olur, bazı çalışmalarda başlıkların veya tüm fonksiyonların büyük küçük harf olmasını isteriz. Bu kodlamayı aşağıdaki şekilde gerçekleştirebiliriz. Devamını Oku »

Ultra Film Teması PSD + CSS

Gerçekten emeğinin hakkını verecek bir temayla karşınızdayım. İndireceğiniz .rar dosyasında temanın psd ve html-css dosyaları mevcut. Eğer kodlama bilginiz varsa veya bir gönüllü arkadaş worpdress için uyarlarsa cidden tadından yenmeyecek bir tema. Temada herşey düşünülmüş. Üye giriş ve kayıt alanından reklam alanlarına kategorilerinden popüler temalarına kadar en ufak ayrıntıya kadar. Zamanım olsa idi kendimde wordpress için hazırlayabilirim ancak malum dersler ... Devamını Oku »

CSS Opacity Kodu

CSS paylaşımları ile devam ediyorum. Blogunuzun tasarımında kullanabileceğiniz çok hoş bir CSS kodu. Bu Kod Ne İşe Yarar ? Kodumuz mouse ile bir resmin üzerine gelindiğinde soluk halinden kendi rengine dönmesidir.Yani mouse’u resmin üzerine koyduğun zaman parlaklık katıyor.Vereceğim kodlar IE içinde uyumludur. DEMO Opacity kodumuzun IE’de çalışması için ondalık bölümleri “opacity:0.4” ile diğer gelişmiş tarayıcılarda çalışması için ise doğal sayılı ... Devamını Oku »